CookRite 60″ Gas Range with Four (4) Open Burners & 36″ Griddle - AGR-4B36GR
مستثناة ضريبة
Standard Features:
  • Stainless steel exterior including front, back
    sides, kick plate, back guard and over shelf
  • 60” combination ranges standard with either
    a 24”, 36” or 48” griddle top with 2, 4 or 6
    burners
  • Heavy duty 3/4” thick polished steel griddle
    plate
  • Drip tray provided under burners to catch
    grease drippings
  • 32,000 BTU top burners, 27,000 BTU
    griddle & 27,000 BTU oven burners
  • Oven temperature range between 175°F to
    550°F
  • Standing pilot for open top burners
  • Oven pilot with 100% safety shut off